Drevený obklad na stene v interiéri

Drevené obklady sú dizajnovým prvkom, ktorý väčšina ľudí spája s neštýlovou výzdobou 80. a 90. rokov minulého storočia. Aj keď dosky ako dekoračný prvok nevyšli z módy, ich moderná úprava a použitie sa stali hitom posledných rokov. Prečítaním nasledujúceho článku sa dozviete, ako premeniť nezaujímavé a zastarané drevené obklady na štýlovú dekoráciu interiéru.

DREVENÉ DOSKY NA STENÁCH NIKDY NEVYCHÁDZAJÚ Z MÓDY

Drevo ako dokončovací prvok domov a bytov nikdy nevyjde z módy. Mení sa len štýl jeho spracovania a farby. Staré obklady, ktoré boli prítomné najmä v kuchyniach starých bytov, sú už minulosťou. Ich kvalita nezanechávala veľa požiadaviek a spôsob, akým boli namontované na každej stene do polovice, vizuálne zmenšoval priestor. V súčasnosti používajú dizajnéri kvalitné drevo na dekoráciu stien. Na spríjemnenie interiéru sa používajú skôr svetlé farby. Môžete ich umiestniť nielen na stenu, ale aj vytvoriť predĺženie až po strop. Dosky sú pomerne široké a dodávajú miestnosti štýlový vzhľad.

V AKÝCH IZBÁCH VYTVORIA DREVENÉ OBKLADY POZITÍVNU ATMOSFÉRU?

Ako výrobca drevených výrobkov z horskej oblasti na Orave odporúčame inštalovať obklady do interiérov v škandinávskom a industriálnom štýle, pretože drevo jemne láme minimalistický chlad, ktorý tam panuje. Stenové obklady vyzerajú úžasne v chodbe a v obývacej izbe. Svoju funkciu dokonale splnia aj v upravenom podkroví. Drevené obklady sa dnes montujú do výšky ozdobného obkladu alebo až po strop. Namiesto pokrytia všetkých stien miestnosti môžete tatranský profil umiestniť aj len na jednu z nich, najmä ak je v tmavých farbách, interiér tak bude priam ohromujúci.

Tatranský profil v podkroví dodá interiéru  správnu atmosféru.
Drevený obklad a tatranský profil – Ako zaručene nevyjde z módy.

Pozrite si našu galériu realizácií a inšpirujte sa!